top of page
chernobyl-full-logo.png

בואו תקחו חלק באתגר החידות הבינלאומי שיבדוק אם גם אתם יכולים להימנות בין הצוותים המבריקים ביותר בעולם (מתוך אוניברסיטאות יוקרתיות, חברות מובילות במשק, קהילות נלהבות של חדרי בריחה ועוד).

question-mark.png

האתגר הוא בעצם סדרה של חידות ויזואליות בגוגל ארת׳ (דוגמאות ניתן לראות כאן). הסדרה מחולקת ל-7 פרקים, כשבכל פרק יש עד 8 חידות. המטרה של כל הצוותים שלכם היא להצליח לפתור כמה שיותר חידות מכל פרק (ואין רמזים). כל שבוע נחשף פרק חדש בתוך המשחק וצוות שיצליח לפתור את כל החידות של כל הפרקים יוכל להתגאות בהישג הנ״ל הואיל וזהו אתגר שרק הגאונות והגאונים של הדור יוכלו לסיים את כל כולו.

question-mark.png
Chapter 1- Core Galore
Chapter 2 - To be revealed...
Chapter 3 - To be revealed...
Chapter 4 - To be revealed...
Chapter 5 - To be revealed...
Chapter 6 - To be revealed...
Chapter 7 - To be revealed...
To be revealed...

מה האתגר בא להשיג מבחינתכם?

יתרונות האתגר

החידות המגוונות עובדות על הצד היצירתי והלוגי של הפותר/ת כמו גם על היכולת של הפותר/ת למצוא קשת של פתרונות אפשריים לבעיה נתונה. זאת ועוד, שיתוף פעולה בין כמה חברי צוות הוא בעל ערך גבוה ביותר. כל מוח עובד אחרת ושילוב מוחות ביחד עם תקשורת יעילה יוביל לפענוח החידות ופתרונן (ולסיפוק גדול). 

question-mark.png

זאת הזדמנות לעורר תחרות פנימית (ובריאה) בין צוותים שלכם ולהוסיף אווירה כיפית ואקשן חברתי מתמשך לאורך תקופה לא מבוטלת. מי הצוותים שיצליחו לפתור כמה שיותר חידות ומי הצוותים שיצליחו את הכל.

question-mark.png

זאת אף הזדמנות להשוות את ההישגים הצוותיים שלכם אל מול תוצאות של צוותים מחברות אחרות, מאוניברסיטאות יוקרתיות או מקהילות מבריקות ביותר. יש משהו מספק בלדעת שיש אצלכם צוותים שהצליחו יותר חידות מצוותים זרים שמשתתפים באתגר גם כן.

question-mark.png

הכנות

Core Galore

רכישת כניסות למשחק הנה בעלות קבוצתית של 200 ש״ח (60 דולר אמריקאי). מדובר בגישה קבוצתית לעד חמישה יוזרים (=חמישה חשבונות במערכת).

אם אתם רוצים לעשות הזמנה לצוות עובדים גדול, צרו איתי קשר במייל הבא.

במקרה כזה, ניתן גם יהיה להזמין פרק בודד מהסדרה, במידה ואתם מחפשים אתגר חד פעמי.

question-mark.png

אם אתם קבוצה גדולה, מומלץ להתחלק לצוותים של עד 5 אנשים. אפשר גם יותר, אבל זה עלול לאבד מהעוקץ.

question-mark.png

ניתן יהיה לרכוש באתר המשחק כניסה לכמה משתתפים שתרצו בכל זמן שתרצו (יעלה גם סרטון הסברה על אופן הרכישה). 

question-mark.png

בכל שבוע ייחשף במשחק פרק חדש שיהפוך לזמין בהנחה שהצוות צבר מספיק נקודות מהפרק הקודם (בעקבות פתרון מספר מסוים של חידות).

question-mark.png

הצוותים המשחקים יראו את כל הפרקים שנחשפו עד כה בסדרה, אולם כדי לפתוח אותם, הם יצטרכו לעבור פרק-פרק לפי הסדר ולפתור בכל פרק מספיק חידות.

question-mark.png

לסיכום

Core Galore

אם הצוותים שלכם מחפשים אתגר צוותי, שלמעשה מכיל שבע פעילויות גיבוש מיוחדות, זאת ההזדמנות לתת להם את הכבוד ולהעמיד אותם בשורה אחת עם גאונות וגאוני הדור.

סיכום
הכנות
שאלות נפוצות

חידות לדוגמה

חידות לדוגמה
logo-simple.png

כל חידה מכילה איור (שהוא בעצם החידה עצמה) ולינק ללוקיישן מסוים ב-Google Earth. כדי לפתור את החידה צריך לבחון בקפידה את הסביבה אליה אתם ׳משוגרים׳. יש לחפש רמזים או תבניות שיסייעו לכם להסיק את פתרון החידה.

ברגע שאתם בתוך לינק ה-Google Earth, תשתמשו בחצי המקלדת או בלחיצה על העכבר וגרירתו על-מנת להסתכל סביבכם. אין צורך להסתכל באף מקום אחר, אלא רק בלינק אליו אתם ׳משוגרים׳. 

Puzzle #1

The solution is two words

in English (2,5).

climbing bars.jpg
מי אני
logo-english.png

לי קוראים גוטי ואני חידונאי בינלאומי. יצרתי את סדרת החידות של צ׳רנוביל לאחר שהושפעתי מסדרת האיכות ׳צ׳רנוביל׳ של HBO. הסקרנות שלי משכה אותי לחיקם של מספר ספרי היסטוריה, שרשרת של מאמרי ויקיפדיה ולא מעט סרטים תיעודיים. לאחר שלמדתי על האסון, על המחיר שהוא גבה, על הגיבורים יוצאי הדופן ועל המאבקים היומיומיים של הניצולים, רציתי ליצור חווית חידות ייחודית שבתקווה תצליח לספר את מה שקרה, להראות את המציאות כפי שהיא כיום ולחזק את הלקחים שהאנושות עוד צריכה להפנים מהאסון ההוא. כמו כן, חלק רב מהרווחים יועבר לעמותה המובילה בעולם לנפגעי/נפגעות צ׳רנוביל. אתם מוזמנים להשתתף, לטייל, לחקור, לאתגר את עצמכם ואף ללמוד.

כל הזכויות שמורות ליונתן גוטסמן (ויילד צ׳יילד)

bottom of page